Teyin Otomotiv Petrol, Petronas İstanbul Anadolu Yakası ve Gebze bölge distribütörü.

PETRONAS SYNTIUM

Motor ısınma probleminin üstesinden gelmek için, CoolTech ile PETRONAS Syntium, optimum motor performansı için aşırı motor ısısına karşı koymak üzere tasarlanmış benzersiz bir formüldür.

Aşırı motor ısısı, sürücüler tarafından büyük oranda göz ardı edilen yaygın bir sorundur. Gösterge panelinde görünmeyen motor içerisindeki aşırı ısı, trafik sıkışıklıkları, dik eğimler ve hızlanma gibi modern sürüş koşullarıyla daha da artmaktadır. Sonuç olarak ve zamanla, motorun kritik bileşenlerine zarar verebilir ve sürüş performansını etkileyebilir.

CoolTech ile PETRONAS Syntium, olağanüstü ısı dağılımı ile üç temel fayda sağlar. İlk olarak, motor bileşenlerini zararlı aşınmaya karşı koruyarak ve yüksek sıcaklık altında yıpranarak motor arızasını önler. İkincisi, motor parçalarının en iyi şekilde yağlanmasını sağlamak için yağın yüksek sıcaklıklarda oksitlenmesini önleyerek yağ kalınlaşmasını geciktirir. Üçüncü olarak, CoolTechT’li PETRONAS Syntium, aşırı sürüş koşullarında aşırı motor ısısından kaynaklanan zararlı birikintilerle mücadele ederek optimum motor performansına sahiptir.

Petronas İstanbul Anadolu Yakası ve Gebze Bölge Distribütörü

Teyin Otomotiv Petrol, Petronas İstanbul Anadolu Yakası ve Gebze bölge distribütörü.

En yeni ve en yüksek servis standardı spesifikasyonlarına göre test edildiğinde, CoolTech ile PETRONAS Syntium, kam yıpranmasına %70’den daha fazla dayanıklıdır. Ayrıca, motor yağı %60’ın üzerinde bir oranda daha iyi oksidasyon direnci sağladı, piston yatağı birikmesine karşı %30’dan daha fazla koruma sağladı. PETRONAS Syntium’u, CoolTech ile özdeşleştiren, PLI’nın Baş Operasyon Sorumlusu Eric Holthusen, “Yüksek sıcaklıklara sık sık maruz kalmanın sonucu olarak oksitleme ya da yağ kalınlaşması, yağlayıcıların motor etrafında hareket etme kabiliyetini sınırlandıracaktır. Öte yandan, çok ince bir motor yağı da motor için optimum performans sağlayamıyor. ”

Formula 1’deki 20 yıllık teknik deneyiminden yararlanan PETRONAS, MERCEDES AMG PETRONAS Formula 1 Ekibi ile altı mevsim için bir dizi özel yarış yakıtı, motor yağı ve diğer fonksiyonel sıvıları geliştirdi.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment